Pines Park Shoot Report 10th May 2015

















A massive thank you to all club members who slaved over the course, admin, organised the raffle and put in the effort of marshalling and arrow-finding. It was well worth the effort with 166 archers showing exactly how much they enjoyed our 40 x 3D course with all the positive comments by email, facebook, the NFAS and in person.

Thanks to everyone for turning up for what turned out to be a brilliant day; good weather, good shooting, good company.

We look forward to seeing you again in September!


First Name

Surname

Club

Class

Style

Score



GENTS AFB




Andy

Betts

Artemis Archers

Gents

AFB

626

Jim

Pierce

Artemis

Gents

AFB

620

Jason

Wynne

Cobra

Gents

AFB

604

Chris

Moon

Robin Hood Longbowmen

Gents

AFB

602

Matthew

Wynne

100 Yards Club

Gents

AFB

572

Robert

Hickey

Pride Park

Gents

AFB

544

Simon

Cowans

Mutley Crew

Gents

AFB

530

Mark

Peet

Paget De Vasey

Gents

AFB

498

Rob

Jones

Independent

Gents

AFB

488

Dave

Barwell

L.E.F.A.

Gents

AFB

424









LADIES AFB




Kim

Armitage

Wyre Hall Archers

Ladies

AFB

594

Mandy

Smith

Hanson Bowmen

Ladies

AFB

534

Mary

Jones

Artemis

Ladies

AFB

516

Mary

Todd

Wyre Hall FA

Ladies

AFB

516

Emily

Smith

Hanson Bowmen

Ladies

AFB

512

Vanessa

Earith

Centaura

Ladies

AFB

510

Clare

Akeroyd

Mutley Crew

Ladies

AFB

396

Lana

Lensselink

Albion

Ladies

AFB

368

Joan

Adams

Spirit of Sherwood

Ladies

AFB

334









GENTS BB




Graham

Holmes

Nemesis Archers

Gents

BB

822

Robert

Cook

Lyme Valley Archers

Gents

BB

742

Andrew

Burns

Blacksheep

Gents

BB

700

Ian

Whitty

Artemis Archers

Gents

BB

670

Larry

Hood

Lyme Valley

Gents

BB

660

Philip

Johnson

Robin Hood Longbowmen

Gents

BB

660

Paul

Shaw

Charnwood

Gents

BB

658

Andrew

Horobin

Artemis Archers

Gents

BB

650

Norman

Dixon

Castle Field Archers

Gents

BB

640

Martin

Greenway

Forest of Arden

Gents

BB

636

Matt

Rees

Wild Geese

Gents

BB

632

Josh

Earith

Centaura

Gents

BB

626

Mark

Brookes

Cobra

Gents

BB

612

Chris

Hadden

Wild Geese

Gents

BB

610

Martyn

Nazurak

Artemis

Gents

BB

600

Adam

Telling

Wyre Hall

Gents

BB

592

Robin

Beal

Red Arrows

Gents

BB

580

Neil

Scarboro

Black Sheep

Gents

BB

500

Owen

Sankey

Castle Bowmen

Gents

BB

482

Colin

Hanson

Paget De Vasey

Gents

BB

448

Andy

Hubbart

Black Sheep

Gents

BB

348

Alan

Cameron

Spirit of Sherwood

Gents

BB

322









LADIES BB




Nicola

McMasters

100Yds

Ladies

BB

644

Gayle

Spencer

LEFA

Ladies

BB

612

Emma

Whitty

Artemis Archers

Ladies

BB

580

Margaret

Rickard

Kings Lynn

Ladies

BB

568

Julie

Moseley

LEFA

Ladies

BB

540

Stephanie

Noble

LEFA

Ladies

BB

526

Casey

Burns

Black Sheep

Ladies

BB

524

Jackie

Brookes

Cobra Archers

Ladies

BB

484

Lynne

Harrison

Paget De Vasey

Ladies

BB

478

Anne-Marie

McMillan

Black Sheep

Ladies

BB

454

Harpreet

Johal

Paget De Vasey

Ladies

BB

434









U12 B BB




Ryan

Hood

Lyme Valley

U12B

BB

530

Jacob

Whitty

Artemis Archers

U12B

BB

524









U12G BB




Katy

Greenway

South Birmingham Archers

U12G

BB

402









U16 B BB




Jack

Shaw

Charnwood

U16B

BB

436









U16 G BB




Emily

Noble

LEFA

U16G

BB

654

Lorna

Brookes

Cobra Archers

U16G

BB

612

Lucy

Hubbart

Black Sheep

U16G

BB

560

Natasha

Hood

Lyme Valley

U16G

BB

548

Amy

Gardecki

Black Sheep

U16G

BB

476









GENTS BH




Martyn

Cotterill

Woodend Field Archers

Gents

BH

746

Barry

Shaw

Duvelle

Gents

BH

724

Luke

Haynes

Haysmiths

Gents

BH

720

Justin

Mosley

Woodend

Gents

BH

650

Stuart

Bradley

Duvelle

Gents

BH

622

Shane

Barratt

Paget de Vesey

Gents

BH

542









LADIES BH




Sam

Gascoigne

Artemis Archers

Ladies

BH

728

Sam

Haynes

Haysmiths

Ladies

BH

622

Carol

Shaw

Duvelle

Ladies

BH

602









U12 G BH




Maddie

Morrow

Pride Park

U12G

BH

496









U16 G BH




Laura

Haynes

Haysmiths

U16G

BH

648

Polly

Scarboro

Black Sheep

U16G

BH

526









GENTS CL




Steve

Brown

Woodend Field Archers

Gents

CL

832

Mark

Haynes

Haysmiths

Gents

CL

818

Martin

Stubbs

Woodend Field Archers

Gents

CL

768

Martin

Barratt

Paget de Vesey

Gents

CL

706

Robert

Fuller

Bowmen of Salcey

Gents

CL

676

Billy

Walker

Lyme Valley

Gents

CL

644









LADIES CL




Jane

Hunt

Lyme Valley

Ladies

CL

782

Karen

Critchley

Spirit of Sherwood

Ladies

CL

700

Liz

Holmes

Nemesis Archers

Ladies

CL

684









U16 B CL




Aaron

Donald

Spirit of Sherwood

U16B

CL

562

Amy

Spencer

LEFA

U16G

CL

474









GENTS FS




Barry

Withers

Independent

Gents

FS

542









GENTS HT




Roger

Hands

LEFA

Gents

HT

682

Simon

Clarke

Cobra

Gents

HT

666

Les

Bilbrough

Wyre Hall FA

Gents

HT

662

John

Allen

Wyre Hall

Gents

HT

652

John

Hall

Cobra Archers

Gents

HT

650

Chris

Jinks

Independent

Gents

HT

650

Steve

Walters

Albion

Gents

HT

632

Nadeem

Shabir

Kings Norton TA

Gents

HT

628

Graham

Woodhouse

Pride Park

Gents

HT

620

George

Hampson

Poulter Guys Bowmen

Gents

HT

614

Niel

Stewart

Wyre Hall

Gents

HT

596

Graham

Akeroyd

Mutley Crew

Gents

HT

584

Denny

Taylforth

Black Sheep

Gents

HT

584

Mark

Davis

Albion

Gents

HT

582

Simon

Tuffs

Independent

Gents

HT

578

Graeme

Hicklin

Poulterguys

Gents

HT

566

Craig

Simpson

Lyme Valley

Gents

HT

548

Harry

Bennett

Albion

Gents

HT

498

Wayne

Mulvaney

Lyme Valley

Gents

HT

496

Dave

Brunning

Albion

Gents

HT

488

Mark

Davis

Independent

Gents

HT

456

Garry

Thompson

Albion

Gents

HT

414

Peter

Barratt

Pride Park Archers

Gents

HT

384









LADIES HT




Sue

Walker

Haysmiths

Ladies

HT

596

Angela

Kirk

L.E.F.A.

Ladies

HT

546

Lyndsey

Hampson

Poulterguys Bowmen

Ladies

HT

534

Julie

Bacon

Haysmiths

Ladies

HT

520

Lisa

Holloway

Paget de Vesey

Ladies

HT

516

Carole

Evans

Poulterguys

Ladies

HT

468

Julie

Maibu

Paget De Vasey

Ladies

HT

460

Jo

Warriner

Albion

Ladies

HT

460

Jacqueline

Moon

Paget De Vasey

Ladies

HT

452

Ruth

Hanlon

Cobra Archers

Ladies

HT

426

Anne

Moon

Robin Hood Longbowmen

Ladies

HT

290









U12 G HT




Izzi

Morrow

Pride Park

U12G

HT

448









U16 B HT




Marek

Brunning

Albion

U16B

HT

466

Sam

Jinks

Independent

U16B

HT

308









GENTS LB




Ken

Adams

Spirit of Sherwood

Gents

LB

668

Jon

Rudge

Paget de Vesey

Gents

LB

636

Richard

Beal

Cheshire Oak Bowmen

Gents

LB

610

David

Wood

Robin Hood Longbowmen

Gents

LB

608

Mark

Tarbuck

D W Longbow

Gents

LB

582

Sam

Ward

Albion

Gents

LB

582

Dave

Harrow

Albion

Gents

LB

562

Ian

Connerton

LEFA

Gents

LB

534

Bob

Davies

Artemis

Gents

LB

528

Cliff

Davis

Kings Norton TA

Gents

LB

488

Paul (Grot)

Davis

Independent

Gents

LB

480

Stewart

Bigrigg

Albion

Gents

LB

462

Graham

Baker

Robin Hood Longbowmen

Gents

LB

458

Richard

Waters

Albion

Gents

LB

444









LADIES LB




Kay leona

Hodgkinson

Artemis Archers

Ladies

LB

592

Sue

Fenyn

Albion

Ladies

LB

568

Jill

Haynes

Pride Park

Ladies

LB

542

Wendy

Young

DW Longbow

Ladies

LB

438

Philippa

Riley

Spirit of Sherwood

Ladies

LB

408









GENTS PV




Paul

Bailey

Pride Park

Gents

PV

588

Pat

Morrow

Pride Park

Gents

PV

522









GENTS UL




Tony

Hunt

Lyme Valley

Gents

UL

892

Harry

Boyce

Nemesis

Gents

UL

864

John

Horobin

Artemis Archers

Gents

UL

860

James

Stathers

Independent

Gents

UL

860

Mark

Hanson

Blacksheep Archers

Gents

UL

852

Alan

Lawson

Woodend

Gents

UL

846

Yessin

Meggaro

Independent

Gents

UL

840

Garry

McMasters

100 Yds

Gents

UL

836

Clifford

Kirkman

Woodend

Gents

UL

834

John

Whitehead

Cobra Archers

Gents

UL

796

Shaun

Ellis

Black Sheep

Gents

UL

784

Chris

Smith

Haysmiths

Gents

UL

768

Alan

Paver

Woodend

Gents

UL

750

Stephen

Ayscough

Centaura

Gents

UL

728

Lee

Gardecki

Black Sheep

Gents

UL

710









LADIES UL




Lynne

Hanson

Black Sheep Archers

Ladies

UL

832

Terri

Boyce

Nemesis Archers

Ladies

UL

830

Wendy

Horobin

Artemis Archers

Ladies

UL

796

Paula

Kimbley

Pride Park

Ladies

UL

782









U12 B CL




Kieran

Horobin

Artemis

U12B

UL

628