American Flat Bow Gents




Phil Licence

Hanson Bowmen

642


Chris Robson

Wyre Hall FA

566


Russell French

Ind

522


Tom Clarke

LEFA

522


Nigel Downs

Salamander

518


Steve Hall

110 Yards Club

508


Rob Jones

LEFA

502


Roger Toone

Hanson Bowmen

494


Ian Jones

Hanson Bowmen

472


Dave Snow

Albion

432


Cliff Meyer

Ind

430


Bryan Allen

Charnwood

426


Simon Davis

Kings Norton TA

392


Paul Colley

Spirit of Sherwood

364


Ron Stone

Duvelle

340






American Flat Bow Ladies




Sue Walker

LEFA

478


Kay Leona Hodgkinson

Artemis

396


Angela Kirk

LEFA

376


Mary Todd

Wyre Hall FA

366


Joan Adams

Spirit of Sherwood

264


Aly Coley

Pride Park

238


Tammy Constance

Albion

198






American Flat Bow Under 12 Boys




Sebastian Sabo

Wasp Archers

516


Mike Melladay

Spirit of Sherwood

456






American Flat Bow Under 16 Boys




Josh Warriner

Albion

292


Izaak Sabo

Wasp Archers

216






American Flat Bow Under 16 Girls




Emily Smith

Hanson Bowmen

370


Sarah Bacon

Hanson Bowmen

216






Bare Bow Gents




Rob Cook

Clayton Woodsman

636


Rob Simpson

Wasp Archers

612


Jamie Smith

Hanson Bowmen

590


Jez King

Ind

588


Norman Dixon

Clayton Woodsman

526


Richard Price

Black Arrow

506


Pat Morrow

Pride Park

500


Charlie Watters

Hanson Bowmen

482


Adrian Harding

Black Arrow

442


Keven Kirk

Hanson Bowmen

418


Graeme Horn

Wyre Hall FA

414


Steve Webb

Oakridge

374






Bare Bow Ladies




Vicky Baggaley

Clayton Woodsman

396


Helen Surman

Artemis

320






Bare Bow Under 16 Boys




Connor Mchaffie

Artemis

452


Gareth Surman

Artemis

368


Nathan Byers

Cobra Archers

358






Bare Bow Under 16 Girls




Kate Harding

Black Arrow

290






Bowhunter Gents




Phil Nadin

Wasp Archers

620


Ian Johnson

100 Yards Club

582


Trevor Borrington

Hanson Bowmen

576


Roy Gwilliam

Gawthorpe Foresters

570


Steve Jenkinson

Wasp Archers

568


Simon Edwards

Ind

542


Anthony Cooper

Hanson Bowmen

540


Paul Nicholas

Paget de Vesey

474


Stu Bradley

Duvelle

450


Manzoor Ashraf

Foxhill

432


Adie Bradley

Duvelle

394


Tony Haynes

Pride Park

364

ret





Bowhunter Ladies




Sam Gascoigne

Spirit of Sherwood

528


Carole O'Loughlon

Wasp Archers

424


Helen Harris

LEFA

388


Melanie Davis

Spirit of Sherwood

220






Bowhunter Under 16 Boys




Jake Jones

Hanson Bowmen

542


Tyler Davis

Spirit of Sherwood

538


Jack Coley

Pride Park

480


Ryan Warriner

Albion

282






Compound Limited Ladies




Catherin Douthwaite

Conisbrough Castle

384






Freestyle Gents




Doug Shaw

Ind

602


Barry Withers

Sherwood Forester

520


Ian Dicken

Oakridge

518






Hunting Tackle Gents




Tony Davis

Clayton Woodsman

580


Les Bilbrough

Wyre Hall FA

520


Dave Cooper

Hanson Bowmen

496


Andy Betts

Artemis

486


John Welsh

Black Arrow

474


Ron Jones

Kendal Archers

472


Lewis Chuck

Duvelle

462


Gareth Hicks

LEFA

446


Laurie Chisman

Centura

438


Mark Davis

Spirit of Sherwood

434


John Pocklington

Forest Bowmen

418


Phil Warriner

Albion

418


Rob Jones

Black Arrow

400


Glen Hampson

Poulter Guys

398


Carl Newham

Spirit of Sherwood

384


Gary Robinson

Ind

380


Richard Dobson

Spirit of Sherwood

380


Nick Ratcliffe

Merlin

370


David Sabo

Wasp Archers

336


Dave Barwell

LEFA

316


Andy Carr

Hanson Bowmen

290


Dave Jewess

Cheshire Oak Bowmen

188

ret





Hunting Tackle Ladies




Claire Marshall

Wyre Hall FA

478


Anne Robinson

Ind

452


Tina Waller

Greenman

446


Sue Fenyn

Albion

418


Lizzy Nicholas

Paget de Vesey

380


Sharon Jones

Black Arrow

372


Mary Jones

Kendal Archers

316


Dawn Donohoe

Ind

312


Deb Triffitt

Black Arrow

310


Julie Bacon

Hanson Bowmen

266


Helen Vance

LEFA

160






Hunting Tackle Under 12 Boys




Sam Carr

Hanson Bowmen

122






Hunting Tackle Under 12 Girls




Gemma Carr

Hanson Bowmen

358






Hunting Tackle Under 16 Boys




Sam Ward

Albion

470






Hunting Tackle Under 16 Girls




Shannon Triffitt

Black Arrow

266






Longbow Gents




Ken Adams

Spirit of Sherwood

536


Richard Davis

Kings Norton TA

466


Dave Harrow

Albion

432


Stuart Perry

Robin Hood Longbowmen

422


Mark Tarbuck

Robin Hood Longbowmen

420


Daniel Sambrook

Robin Hood Longbowmen

414


Dan Melladay

Spirit of Sherwood

404


Jon Manners

Spirit of Sherwood

388


Keith Harley

Robin Hood Longbowmen

376


David Sambrook

Robin Hood Longbowmen

370


Clifford Davis

Kings Norton TA

368


Dene Topliss

Albion

326


Neil Borrington

Hanson Bowmen

296


Brian Hannan

Cobra Archers

294


Paul Douthwaite

Conisbrough Castle

288


John Ogden

Spirit of Sherwood

286


Paul Davis

Conisbrough Castle

246






Longbow Ladies




Chris Harley

Robin Hood Longbowmen

374


Lynn Sabo

Wasp Archers

348


Mary Hannan

Cobra Archers

332


Dawn Griffiths

Cheshire Oak

310


Alexandra Williams

Kings Norton TA

280


Wendy Young

Robin Hood Longbowmen

270


Jo Warriner

Albion

182






Longbow Under 12 Boys




Thomas Dobson

Spirit of Sherwood

504






Longbow Under 16 Boys




Mitchell Bacon

Hanson Bowmen

318


Jacob Perry

Robin Hood Longbowmen

236






Unlimited Gents




Aiden McHaffie

Artemis

756


Paul Meeson

Forest Bowmen

742


Steve Schofield

Oakridge

716


Adrian Morley

Shipley Outlaws

702

12 spots

Dene Widdowson

LEFA

702

9 spots

Gary Bowler

Yorick Bowmen

702

9 spots

Harvey Robinson

Oakridge

692


Chris Wallace

Ind

690


Colin Waller

Greenman

684


Pete Nettleton

Friskney Bowmen

644


Jim Metcalfe

Ind

640






Unlimited Under 16 Boys




Dylan Bowler

Yorick Bowmen

498






Results of Open Shoot - 12th September 2010