Pines Park Archers Open Shoot March 2009 Results


Position

First name

Surname

Club

Total score

Spots


AFB - Gents


1

Chris

Robson

Wyre Hall FA

678

4


2

Phil

Licence

Hanson Bowmen

632

3


3

Derek

Blore

Albion

600

0


4

Roger

Toone

Hanson Bowmen

582

2


5

Paul

Colley

Spirit of Sherwood

560

3


6

Andrew

Seagrave

LEFA

558

1


7

Steve

Hall

100 Yard Club

556

0


8

Dave

Snow

Albion

546

2


9

Ian

Jones

Hanson Bowmen

524

3


10

Ian

Johnson

100yrd Club

508

1


11

Bryan

Allen

LEFA

496

0


12

Mark

Taylor

Artemis Archers

482

1


13

Colin

Muir

Albion

482

0


14

Dan

Melladay

Spirit of Sherwood

452

1


15

Paul

Chapman

Duvelle

446

1


16

Rob

Moody

Audley Parish Bowmen

436

2


17

Steven

Wadsley

Independent

432

1


18

Rob

Jones

Blackarrow

423

0


19

Ken

Linthwaite

Crusader

400

1


20

Tony

Priest

Spirit of Sherwood

376

0


21

Ben

Richardson

Olde Delph

314

0









AFB - Ladies


1

Irene

Gilbert

Sagatarius

496

3


2

Mary

Todd

Wyre Hall FA

420

1


3

Kay-Leona

Hodgkinson

Spirit of Sherwood

406

1


4

Angela

Hall

100 Yard Club

386

0


5

Pamela

Brewis

Independent

350

0


6

Aly

Coley

Pride Park

330

0


7

Lynne

Bishell

Pride Park

232

1


8

Louise

Adams

Spirit of Sherwood

206

1


9

Joan

Adams

Spirit of Sherwood

196

1


10

Kerry

Chapman

Crusader

174

0


11

Todd

Mary

Wyre Hall FA











AFB - U16B


1

Izaak

Sabo

LEFA

456

3









AFB - U16G


1

Charlie

Fielding

Pride Park Archers

280

2









AFB - U12B


1

Sebastian

Sabo

LEFA

548

3


2

Mike

Melladay

Spirit of Sherwood

466

3


3

Laureance

Surman

Artemis Archers

326

1









AFB - U12G


1

Kayleigh

Chapman

Crusader

264

0









BB - Gents

1

Rob

Simpson 

Hanson

710

7


2

Norman

Dixon

Clayton Woodsmen

692

8


3

Rob

Cook

Clayton Woodsmen

672

4


4

Charlie

Watters

Hanson Bowmen

650

5


5

Roy

Gwilliam

Gawthorpe Foresters

638

2


6

Gareth

Lomax

Independent

628

6


7

Michael

Pozylo

Forest Bowmen

600

2


8

Evan

Surman

Artemis Archers

550

3


9

George

Hampson

Poulter Guys

532

1


10

Pat

Morrow

Pride Park

512

0


11

Roger

Still

Saracen Archers

456

1


12

Geff

Weldon

Olde Delph

440

2


13

Mark

Thurman

Shipley Outlaws

440

0


14

Steve

White

Audley Parish Bowmen

432

0


15

Ronald

Clark

Spirit of Sherwood

430

1


16

Stuart

Scott

LEFA

428

0


17

Jon

Atkinson

Pride Park Archers

348

0


18

Wayne

Furnnis

Merusa

0

0









BB - Ladies


1

Helen

Harris

LEFA

512

2


2

Helen

Surman

Artemis Archers

490

0


3

Stephanie

Noble

LEFA

378

1


4

Zoe

Taylor

Artemis Archers

344

0


5

Barbara

McKenna

Red Arrow

322

1


6

Joyce

Clark

Spirit of Sherwood

238

1









BB - U16B


1

Nick

Marwood

Cobra Archers

538

3


2

Lewis

Thurman

Shipley Outlaws

528

2


3

George

Atkinson

Pride Park Archers

402

0









BB - U16G


1

Amber

Connerton

LEFA

554

5









BB - U12B


1

Nathan

Byers

Cobra

452

0









BB - U12G


1

Emily

Noble

LEFA

250

0









BH - Gents


1

Paul

Anstee

Forest of Arden

800

14


2

Justin

Mosely

Albion

700

4


3

Trevor

Borrington

Hanson Bowmen

690

9


4

Gary

Robinson

Warcock

690

5


5

Phil

Nadin

Hanson

668

5


6

John

Henson

Hanson Bowmen

666

8


7

Steve

Jenkinson

Hanson

642

4


8

Paul

Nadin

Independent

630

3


9

Ben

Hawley

Dewynd FAC

628

3


10

Rob

Fuller

Forest of Arden

614

0


11

Paul

Roberts

Artemis Archers

606

1


12

Tony

Haynes

Pride Park

602

2


13

Mick

Wilkes

Forest of Arden

600

5


14

Matt

Hopewell

Charnwood

596

2


15

Ja

Field

Albion

542

3


16

John

Killeen

Hanson Bowmen

528

2


17

Brett

Plumber

Independent

508

0


18

Chris

Jones

Shipley Outlaws

504

2


19

Manzoor

Ashraf

Gawthorpe Foresters

498

1


20

Roy

Fuller

Forest of Arden

484

2


21

Paul

Russell

Charnwood

464

3


22

Peter

Worrall

Charnwood

456

1


23

Terry

Jones

Shipley Outlaw

416

0


24

Peter

Alliss

Independent

352

1









BH - Ladies


1

Jill

Haynes

Pride Park

636

4


2

Carol

O'Louglan

Hanson Bowmen

388

0


3

Pauline

Davies

Clayton Woodsmen

298

0


4

Melaine

Davis

Spirit of Sherwood

264

0









BH - U16B


1

Jack

Coley

Pride Park

674

5


2

Jake

Jones

Hanson Bowmen

642

8


3

Shane

Day

Poulter Guys

564

4


4

Tyler

Davis

Spirit of Sherwood

472

1









BH - U12B


1

Thomas

Roberts

Artemis Archers

472

3


2

Andreus

Anstee

Forest of Arden

420

0









CL - Gents


1

Dave

Harrison

Independent

772

9


2

Dene 

Widdowson

LEFA

738

9


3

Nigel

Armitage

Arrowstorm

604

3


4

Dave

Lilley

Olde Delph

580

5









CL - Ladies


1

Ruth

Lochlea

Arrowstorm

818

14









FS - Gents


1

Steve

Brompton

100 Yard Club

666

2


2

Scott

Stanbury

Arrowstorm

662

6


3

Richard

Woodhouse

100 Yard Club

626

2


4

Barry

Withers

Sherwood Forester

516

4


5

Lee

Kenny

Olde Delph

502

1


6

Brian

Webster

Shipley Outlaws

498

1









FS - Ladies


1

Frances

Blackman

LEFA

0

0









HT - Gents


1

Steve

Bright

Forest Bowmen

694

4


2

Bernard

Todd

Wyre Hall FA

660

7


3

Richard

Dobson

Spirit of Sherwood

642

9


4

John

Hartley

Independent

638

2


5

Tony

Davies

Clayton Woodsmen

604

6


6

Lewis

Chuck

Duvelle

564

4


7

Dave

Jinks

Forest Bowmen

556

0


8

Les

Bilborough

Wyre Hall FA

554

3


9

Ben

Warriner

Albion

512

2


10

Paul

Bishell

Pride Park

508

1


11

Dave

Haynes

Pride Park

496

2


12

Conrad

Tatum

Hanson

480

3


13

Joss

Harrow

Albion

470

1


14

Mark

Whitehead

Albion

466

0


15

Paul

Pinkstone

Artemis

464

1


16

Graham

Horne

Wyre Hall FA

464

0


17

Ian

Connerton

LEFA

450

2


18

Jim

Todd

Independent

442

1


19

Colin

Waller

Greenman

430

1


20

Nigel

Bratton

Independent

428

2


21

Roy

Brown

Friskney Bowmen

422

1


22

Brian

McCarthy

Independent

418

1


23

Bryan (Jamie)

Chapman

Crusader

398

0


24

Mark

Davis

Spirit of Sherwood

398

0


25

Richard

Cope

Spirit of Sherwood

374

1


26

Martin

Hampson

Poulter Guys

346

0


27

Andy

Betts

SOS

326

0


28

Andy

Carr

Hanson Bowmen

300

0


29

David

Nadin

Independent

292

0


30

Dave

Jewess

Cheshire Oak Bowmen

0

0


31

Trevor

Barker

Forest Bowmen

0

0









HT - Ladies


1

Claire

Marshall

Wyre Hall FA

610

4


2

Sue

Walker

LEFA

536

2


3

Chrissie

Bratton

Independent

458

2


4

Julie

Walton

Spirit of Sherwood

432

1


5

Tina

Waller

Greenman

410

0


6

Suzanne

Chuck

Duvelle

330

0


7

Christine

Hartley

Independent

296

0


8

Sharon

Jones

Blackarrow

290

0


9

Anna Maire

Roberts

Artemis Archers

282

0


10

Jessica

Seagrave

LEFA

232

0


11

Anne

Robinson

Warcock

212

1

retired

12

Sue

Fenyn

Albion

142

0

retired








HT - U16B


1

Joe

Pinkstone

Artemis

508

3









HT - U16G


1

Nicole

Roberts

Artemis Archers

436

3









HT - U12B


1

Thomas

Dobson

Spirit of Sherwood

638

5


2

Aaron

Hopewell

Charnwood

326

0


3

Sam

Jones

Shipley Outlaws

186

0









HT - U12G


1

Gemma

Carr

Hanson Bowmen

196

1









LB - Gents


1

Ken

Adams

Spirit of Sherwood

636

5


2

Mark

Tarbuck

Robin Hood Longbowmen

554

1


3

Keith

Harley

Robin Hood Longbowmen

504

0


4

Richard

Beal

Red Arrows

501

1


5

John

Bush

Medussa

498

4


6

Pete

Bates

Centaura Bowmen

490

1


7

Dave

Harrow

Albion

470

2


8

Carl

Newham

Crusader

464

1


9

Brian

Hannan

Cobra Archers

450

2


10

Rod

Parsons

Independent

410

0


11

Bob

Brown

Regent

386

2


12

Johnathan

Catley

Spirit of Sherwood

384

0


13

Neil

Borrington

Hanson Bowmen

374

2


14

Graham

Evans

Hanson

372

1


15

Mike

Williams

Red Arrows

370

1


16

John

Knott

Regent

356

1


17

Jamie

Banks

Robin Hood Longbowmen

348

0


18

Richard

Waters

Independent

332

3


19

David

Sabo

LEFA

328

0


20

Graham

Baker

Robin Hood Longbowmen

320

0


21

John

Hopewell

Charnwood

308

0


22

Mike

Richardson

Independent

306

0


23

John

Catley

Spirit of Sherwood

260

1


24

Nigel

James

Robin Hood Longbowmen

250

0









LB - Ladies


1

Jean

Horwood

Independent

388

3


2

Mary

Hannan

Cobra Archers

388

1


3

Lynn

Sabo

LEFA

302

0


4

Wendy

Young

Robin Hood Longbowmen

298

0


5

Laura

Bratton

Independent

254

0


6

Phillipa

Riley

Crusader

224

0


7

Jo

Warriner

Albion

202

0

Retired

8

Joan

Sheard

100 Yard Club

200

0


9

Viv

Borrington

Hanson Bowmen

148

0


10

Jane

Lovel

Regent

0

0









LB - U16B


1

Gareth

Surman

Artemis Archers

370

1









PV - Gents


1

Gerry

Sheard

100 Yard Club

400

1


2

David

Howard

Crusader Bowmen

378

1









UL - Gents



1

Aiden

McHaffie

Arrowstorm

824

15


2

Mark

Newell

LEFA

814

12


3

Gary

Bowler

Hanson Bowmen

784

12


4

George(Bill)

Titley

Independent

758

7


5

Cook

Gary

LEFA

742

7


6

Richard

Cook

Cobra

718

7


7

Chris

Gilbert

Sagatarius

714

3


8

Ralf

Holt

Cobra

666

5


9

Ken

Titley

Independent

652

0


10

Dave

Kelly

Olde Delph

524

4


11

Andy

Lovel

Regent

0

0









UL - U16B



1

Dylan

Bowler

Hanson Bowmen

666

6